Науковці Харкова і Техаса обмінялися матеріалом для виведення нових гібридів пшениці

Харківський інститут рослинництва ім. Юр’єва та Техаський університет сільського господарства й машинобудування обмінялися матеріалом для створення нових сортів озимої пшениці.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив директор Харківського інституту рослинництва Сергій Попов.

«Ми підписали договір із Техаським університетом й обмінялися плазмою, тобто вихідним матеріалом для створення нових сортів гібридів. Потім ми зерно оцінимо на умови перезимівлі, на продуктивність, на стійкість до шкідників. Це дасть можливість прискорено створити нові сорти озимої пшениці, бо раніше треба було 10-15 років для створення нового сорту в умовах нашого інституту», - сказав він.

За словами Попова, сорти пшениці, створені техаським університетом, найбільше підходять для вирощування в Харківській області. Це зумовлено тим, що в штаті Техас погодні умови схожі з погодою на Слобожанщині.

«Ми себе вже вичерпали, нам потрібен новий вихідний матеріал. Ми хочемо створити такий сорт, який би був високопродуктивним, мав високу якість, тобто відповідав продовольчому зерну, і головне – цей новостворений сорт щоб був адаптований до наших погодних умов», - сказав директор інституту.

Він зазначив, що в листопаді спеціалісти планують відвідати техаських колег для обміну досвідом.

В подальшому науковці мають намір обмінятися насінням кукурудзи для виведення нових сортів.