Виробникам зерна вигідно розбудовувати міжгосподарські елеватори

Цьогоріч щомісячні темпи експорту зерна випереджають минулорічні приблизно на 800 тисяч тонн. І для подальшого нарощення поставок зерна за кордон необхідно збільшити потужності для його зберігання. Тому Уряд працює над надходженням інвестицій у розбудову лінійних та припортових елеваторів. Окрім того, держава підтримуватиме створення кооперативних елеваторів. Про це в ефірі телеканалу БТБ повідомив директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Віталій Саблук.

«Наші прогнози щодо темпів експорту зерна справджуються. І цьогоріч щомісячні темпи поставок збіжжя за кордон випереджають минулорічні приблизно на 800 тисяч тонн. Однак, аби така динаміка зростала, необхідно збільшувати потужності для зберігання зерна. Відтак, Уряд працює над покращенням інвестиційного клімату для розбудови лінійних та припортових елеваторів в межах країни», − зазначив Віталій Саблук.

На сьогодні ж, за словами директора Департаменту економічного розвитку аграрного ринку, Мінагрополітики працює з операторами припортових потужностей, аби елеватори більше працювали на відвантаження, і менше – на накопичення.

Також Віталій Саблук наголосив, що окрім приватних елеваторів суттєва частка у вітчизняній зерновій логістиці належить і державним операторам – Аграрному фонду та Державній продовольчо-зерновій корпорації. Вони також дають можливість виробникам зерна зекономити на зберіганні.

«У деяких регіонах склалася така ситуація, що великі приватні елеватори є монополістами. Тому виробники зерна не мають вигідної альтернативи. Вирішити це питання можуть самі виробники зерна через створення кооперативних елеваторів. Уряд буде цьому всіляко сприяти», − наголосив Віталій Саблук.

Також директор Департаменту додав, що аби здешевити послуги елеваторів та спростити роботу аграріїв, в Україні скасовано обов’язкову щорічну сертифікацію зернових складів.